Германия е новият Световен шампион по футбол
Германия е световният шампион по футбол, след като победи Аржентина с 1:0 в драматична битка на финала на 20-то световно първенство.
Обратно в новинатаКоментари - Германия е новият Световен шампион по футбол | Корнер.dir.bg
Коментари 206
Швайни показа немският дух.Изглеждаше като след мач с Кличко,но се раздаде докрай за родината си.А Меси се показа като кокона след групите и не направи нищо освен тяколко тръста с наведена глава които завършваха с избиване на топката или удар в аут.
Като гледам май само аз съм за Аржентина тук,та моля не ми слагайте минусчета,момиче съм при това и разбиращо от футбол и израстнало във футболна фамилия! Та наздраве на Германия и имаха блестящи мачове!Но!За мен тази вечер Аржентина бяха по-добри!Играха с повече хъс,разгърнаха се по-добре,имах много и интересни положения.Но ,уви и това Световно се реши с продължения!Младото конче си е младо конче и реализира гол.И въпреки всичко по-атрактивният футбол си остава на латиносите!Наздраве!
Писах ти +, но си далеч от истината! Германия имаха повече хъс да победят и го постигнаха! Поздрави за феновете на Германия!!! И на следващият финал да са срещу нас! HUP HOLLAND HUP!!!
Благодаря за +. Знам,че Германия бяха страхотни на това Световно!Но лично аз исках да видя онази Германия от полуфинала срещу Бразилия.Въобще не съм фен на продълженията!В редовните 90 мин обаче Германия не ме впечатли особено тази вечер,a i Romero не случайно е вратар N1 на това Световно.Факт!Но така е в живота има победители и победени.Но много окървавена тази победа,не мислиш ли?Говоря и за 2-те страни.
Драга, Бих се съгласил с теб, ако вместо Аржентина беше споменала отборите на Коста Рика и Чили (а и този на Алжир). Те ми доставиха много повече удоволствие от останалите латиноам. отбори. Аржентина, Уругвай и Бразилия са минало , а само със спомени не се живее. С този си футбол няма как да побеждават и да печелят титли. Гледам футбол (св. първенства) от 1966 г. когато в Англия имахме най-легендарния отбор за цялата история на бълг. футбол. Така че мога да преценявам и смея да твърдя, да дам компетентно мнение. От играта , която германците показаха на миналото първенство през 2010 г. Бях убеден , че ще спечелят тази титла. Тогава испанците бяха пуснати да спечелят (както преди това французите, като компенсация за резила си с отпадането от нашите за св. в Щатите) и се видя какво се случи (същото се случи впрочем и с французите на следващото първенство). Защото в съвременния свят спортът е политика, каквато навремето е била войната. Естествено по-добре с мирни средства!...
и аз ти цъкнах едно + не защото разбираш от футбол,а защото си дама о ти харесват татуираните аржентинци.те са по мачо тип от светлите германци,а жените си падат по -вече по мачовците(то пак си зависи от жената де),но по нашите ширини по се приемат потни,брадясали,татуирани и страховити физиономии-абе син сити стил
И с поведението си германците показаха, че са класа! Да им е честита световната титла!
браво на германия! супер! а за меси какво да кажа - смешник, жалко, че разни лобита отново повлияха по някакъв начин и на това световно
Браво на германския отбор - заслужаваха титлата! А Меси не заслужаваше наградата, но явно като утешително-политически ход му я дадоха. Жалко, че Кедира не успя да вземе участие в този мач, но все пак Германия е шампион!
Какво беше казал някакъв фудболен спец. - Аржентина си има Меси, но Германия цял отбор, барабар с резервната скамейка! Браво, логичното и правилното се случи - най-добрите са световни шампиони!
Браво, браво на немците! Заслужена победа, заслужена титла. Много са добри момчетата. Готце е Бог!
Бях за Германия тъй като винаги съм за европейските отбори. И като гледах този фен от трибуните с плаката 4, се зачудих кога и България ще спечели 4 световни титли??? Или поне кога ще дойде първата???
На света има приблизително 200 страни. Май за Косово в някаква организация я водеха 195-та. В момента печелилите титла са примерно 8 страни - не ми се брои. Ние сме приблизително 0.1% от населението. Само Уругвай са по-малко и от нас, но поистижението им е в много по-начални години. Англичаните май тогава, даже не са искали да се разкарвата за световното. Още не е било така оценявано.
Този път съм на мнение, че Меси не заслужаваше надградата за най-добър играч. Нойер със сигурност заслужаваше повече. Например и Хамес Родригес го заслужаваше повече. Меси след групите не направи нищо забележително. Всъщност много други играчи заслужаваха повече. А за мача, не знам как някой предвиждаха огромни резултати. Точно такъв мач можеше да се очаква. Аржентина да играе на здрава защита и на контри.
Да си зададеш въпроса , защо бе назначен италиански рефер? (Друг рефер щеше да покаже червени картони и заслужено.) Отговорът е във въпроса какво е основното население на Аржентина?! Съдията трябваше да бъде от Азия.
Щяхме да бъдем още по-доволни, ако на мястото на Аржентина играеше Холандия. Тук трябва да се върнем 4 год. назад и да си спомним как игра Германия с онзи млад състав на първенството в Ю. Африка! Игра така че ние от задругата направихме тогава прогноза, че следващият св. шампион ще бъде Германия. И тази прогноза се сбъдна. (Не се занимаваме със залози, достатъчно ни е удовлетворението!)
Сега вече в България се знае кои фили са най-много - германофилите. Страхотна нация, само може да се учим - футбол, коли, машини, начин на живот, просто нямам думи...
да нацята си е супер! дисциплинирани хора с традиции и работещи закони! *Съобщението е транслитерирано от системата. Моля, пишете на кирилица.
Е най-важното. Ние сме на другия полюс. Една държава, в която законът е "врата в полето, през която минават само глупаците" няма шанс да бъде друго, освен това което сме ние в момента. Същото важи за арабските, африканските и т.н. държави, където всичко се урежда под масата и със заобикаляне на закона.