Лео Меси: Заслужавахме повече титлата
Звездата на Аржентина Лионел Меси не скри разочарованието си от загубата с 0:1 от Германия след продължения на финала на футболния Мондиал 2014 в Бразилия.
Обратно в новинатаКоментари - Лео Меси: Заслужавахме повече титлата | Корнер.dir.bg
Коментари 123
понеже го бъзикате за чипса и колата: гледах едно документално филмче за меси и трениорът му от детските години в аржентина разказваше как меси бил слабичък ,но много оби4ал шоколадови бисквити и тои му обещал да му дава по една бисквитка за всеки гол , а понеже бил дребничък- по две бисквитки за гол с глава. меси сам си качвал топката на главата и тогава биел :)
Съжалявам, но германският футбол не е атрактивен толкова, колкото го представяте...както всичко в Германия тази игра при тях е тривиална, рутинна, суха, без въображение и в края на краищата без наслада за зрителя....Защо Германия няма нито свой Пеле, нито Роналдо, нито Марадона и да изброявам ли още ??????
Новия световен шампион се нарича Германия. Най добрия футбол на това световно го демонстрираха те и затова си тръгнаха с купата. Всичко си им беше на 6. А Аржентина заради скучната си игра и това, че дори на финала разчитаха на късмета, а не се разиграха да направят нещо интересно поне на финала си останаха втори. Загубиха от по добрия. Германците в повечето мачове играха много добре и победиха ти каквото и да пишеш няма да промениш този факт.
На тези, които се прехласват пред германия и техния футбол, ще им напомня мача с Гана.....пуснете си кадрите или влезте в Интернет ако сте забравили каква мъка беше този мач за прехвалените германци......да не говорим за мача с Алжир!
Напълно съм съгласен, че Аржентина не заслужаваше да са втори - по скоро трети или четвърти.
Какво стана бе разбирачите? Нали много разбирате от футбол? Мууухлюююююввввцииииии! Големи коментари нещо праскахте. Когато Сатрапа казва, не искам да чета боклуци под мен. Ще слушате и ще си записвате! Ясно ли е? От първия ден разказвам как Германия ще си тръгне с купата, ама няма кой да чуе. Народа ми е по-лесно да чува това, което му харесва. Какво направиха Аржентина? Екранизираха на "Маракана", "Опълченците на Шипка". Пълна трагедия! Аз по-уплашени хора не бях виждал. Сега да идат в Джебел, про баба Хатиджа на ходжата жената, за да им лее куршум за уплах. И като научат футбола, след четири години на поправителен в СССР.
Харесвам тимът на Германия, заради прословутото трудолюбие на тези хора. Криза не криза, Германия е поне на четвърт финал. Не като Бразилия, която стигна до тук, благодарение на късмет и Рефериньо. Не видяхте ли, че след победата им с 7:1, германците дори не се радваха на победата си. Те просто спрях да вкарват голове. Защото знаеха, какво означава тази загуба за футболната нацията на Бразилия. Те дори след края на мача, бяха при колегите си от противниковия отбор. Гледайте мача пак, има къде! И последно, дори и Наймар и Тиаго да бяха на терена, резултата пак щеше да е в полза на Германците. Там е друга бира, ние не можем да коментираме. Не можем да мислим като тях. За Аржентина две неща. Меси е голям футболист, но национала не е Барселона. Треньора на Аржентина Алесандро Сабея е великан. най-добрия на "Мондиал 2014"!
Хора внимавайте с какво се храните и поите. Който прекалява с чипса и колата добива този нещастен вид като на човека от снимката, той видимо е прекалил с тяхната консумация. Вредни са за здравето, а сигурно докарват и стомашно разтройство. Да не се чуди защо повръща, с тоя чипс и с тая кола.
В целия този прехвален германски отбор нямат един като Меси - изключително техничен футболист, харизматичен, при това скромен и спортсмен...да сте видяли Меси да фаулира някого??? Ето това им е болката на изтерясалите германци - грозни, груби, далече от това, което се казва феърплей.....
и като нямат кво? как завърши мачът? само не ми обяснявай ако това, ако онова... двата отбора си бяха равнопоставени почти през цялото време, немците си излязоха едни гърди напред съвсем заслужено...
Тъпа овца! За тъп и недодялан, се обърни към Масчерано и Лавеци!
Те германците са милозливи. Сигурно са се смилили и са му дали на Меси да се снима със световната купа, да си има така за спомен снимка с купата, че друго яче няма да я подуши този талант. Талант не талант няма купа за него. Купата е за германците. Мюлер го надигра, германската защита го наигра, германския вратар го надигра, колумбиеца Родригес го надигра. За Меси остава място само в тима на посредствените от това световно. А Аржентина загубиха колкото и да не ти си иска. Втори са.
Бастиян ШвайнЩайгер е един от най-силовите и груби играчи на Германия, ама когато го натиснаха падаше като мома. Виж първото полувреме си беше като гюлетласкач. Ама за пишешщите тук това е красотата на футбола. Да излезеш на терена и да "смажеш" противника. Футбола не бил балет и т.н. Глупости.
Искал да вдигне купата. Последните два мача не изглеждаше да има такова желание.... :)
"Меси е секси, малък и компактен".. За първото не знам, но ако малък и компактен означава смачкан - права е!
Конете, ах конете. Немски, Английски, Руски, Холандски и т.н. Това си е конски футбол. Това, че в момента Аржентина и Бразилия са в рецесия, ги накара да играят и те като конете. Всички видяха в края на второто продължение грубата игра на Аржентина, а никой не забеляза Германия през първото полувреме.
Всъщност нищо такова не казва. Казва, че са заслужавали повече. Не казва, че са заслужавали титлата повече (от германците), каквото впечатление се създава от заглавието. Свободни журналистически интерпретации пак...
Меси правилно получи златната топка, щото 120 минути с/у Германия не можа да пипне топката!
Браво, заслужиха си световната титла. А Меси е звезда на Барцелона, но на световния футбол. През цялото време си пазеше крачетата, а не реномето на Аржентина. Истината е, че всички отбори играят добре, а накрая Германия взима купата.
Едно е да го искаш друго е да го заслужаваш. Аржентина не заслужаваше титлата. Последните и два мача показаха истинското лице на Аржентина. От както ги помня (1978) те винаги са играли така. Италианската връзка в техния стил на игра е изключително силна, същото се отнася и за Уругвай. На това световно истинската "Бразилия" бе Чили. Типичен южноамерикански техничен и красив стил силно различаващ се от европейския футбол. Така и трябва. Така трябваше да играят и Бразилците, но идеолога Сколари да пренесе европейски стил на игра в Бразилия доведе ето до какво. Що се отнася до Меси, да гениален играч но....ако беше в европейски отбор иначе никой не го разбира а и нямат тази бързани и изоставаха. За това Меси си бе сам и нямаше как да стане световен шампион.
Така е, като не можеш вкараш, ще ти вкарат.Сам срещу вратаря на отлична стрелкова позиция, централният нападател на Аржентина не може да насочи топката в учертанията на вратата от непосредтвенна близост, камо ли гол да вкара - колко пъти съм виждал подобни.Това разграничава посредствените нападатели от великите - да ти вкара гол във важен мач, без много голви положения.За това Стойчков като футболист беше велик.Паднеше ли му такава ситуация, едно единственно положение да имаше в целия мач, грешка нямаше и вратаря нямаше шанс, биеше силно и точно - в 99% от случайте.Сега какво има да плачат аржентинциите....
Меси е наистина гениален играч. А германците пък заслужаваха титлата, както и коментарите по-долу са все от разбирачи:) Как беше: от какво разбирал българина, а? футбол, коли и жени:)
Той може да си мисли, че е гениален, но дори и Марадона се изказа как не е заслужил за златната топка, а германците... те просто са новите световни шампиони и то съвсем заслужено! честита им победа!
Меси си взема милиончетата, защото ги заслужава като футболист. Никой не дава бадява пари. Но самият мач не беше като за световен финал. Явно напрежението е прекалено голямо. Но бях за немците - нали сме в Европа. Шегата на страна. Те бяха всеотдайни и играеха с хъс.
Нищо не сте заслужавали! Възхищавах ви се как играете до 105-тата минута. След това решихте, че сте като на бойно поле и не играхте честно. Чисти два червени картона ви спестиха. Разкървавихте лицето на Швайнщайгер. И след този момент стисках палци Германия да ви накаже за тази арогантност и толериране от страна на съдията и съм безкрайно щастлив, че това стана!
месси е консуматор .марадона правеше играта , бореше се за гола.докато месси в повечето време чкаше обработен топка.не е звезда. както и неъмар.медиини продукти. ялко *Съобщението е транслитерирано от системата. Моля, пишете на кирилица.
играеш в силен отбор дето ще целят отбор ще работи за теб с малко талант и получаваш златна топка ,сащят талант с слаб отбор става безличен и незабелижим.да живее марадона тои е неповторим *Съобщението е транслитерирано от системата. Моля, пишете на кирилица.
Толкова скучен и досаден футбол демонстрирахте господа гаучоси, че наистина се радвам, че найсетне Световното първенство завърши. Да добавя, радоста ми е двойна, защото дълго време няма да чувам грасовете на господа коментаторите Ибришимов и Ангелов. Добре поне , че Петър Василев - Петела не мернах нито веднъж за месец ...мой си късмет.
Тоя прехвален мухъл да не се изказва неподготвен, можеше и да си признае, че бяха по-слабия отбор, да не говорим, че победиха Холандия с късмет.
Защо дадоха топката на Меси? - Ми защото си няма. Даже две трябваше да му дадат....
Нищо не заслужавахте! Аржентина беше един от скапаните отбори на това световно и през цялото време игра ужасно досадно. Освен това, по никакъв начин г-н Меси не си заслужи златната топка. Много други футболисти бяха в пъти по-заслужили от него!
И тук ще го пиша. Меси тя световната титла не се дава като Златната топка. Все още правилото е трябва да спечелиш мача, за да заслужиш титлата. Не умееш да губиш момко. От изказването си даже трябва в дън земя да потънеш. Като сте създали чисти голови положения, ти като най добрия нападател защо не реализира нито едно. Връщай веднага приза Златна топка не го заслужаваш.
това го казва човек,който стига до финал след 1-0 три пъти,дузпи срещу холандия,4 незаслужени златни топки,сменил един куп тренйори,.един малък лиглйо,свикнал с незнайно защо съдийски и други аванти,,,смятащ се за недосегаем,данъците неплатените го доказват..латиносите затова не ги харесвам,повечето сякаш са такива
Що му дадоха Златната топка? Робен например беше доста по-добър и отдаден на играта.
Аржентинците като видяха, че съдията не свири червените картони и почнаха да играят американски футбол!
Браво на Германците, един отбор, един дух, една залужена победа. Другите отбори в едно с Аржентина колкото и да хленчат има какво да понаучат, отбор от звезди е обречен, защото всеки свети за себе си, каквото и да разправя Меси, сега ще се метне на самолетчето и ще си ритка в Европа, и ще си зима милиончетата и му дреме за Аржентина, ама нили трябва да има шоу.
Не ви харесва как игра Аржентина, ама тя игра точно като Германия. Е, значи на никой не му харесва силовия футбол. Когато Гърция стана Еврошампион, спечели точно с такава игра (9 в защита, 1 в нападение). Като не ви харесва, гледайте Копа Америка.
Една малка победа на силовите споротове над футбола. Но добре, че имаше и латиноамерикански отбори да погледаме и истинско шоу. Иначе в Европа ние сме си свикнали с конете по терена.
Кикбокс шоу имаш предвид. Аржентина игра най-тромавия и скучен футбол на това първенство, а Бразилия е на светлинни години от времето на д-р Сократес и Зико.
Ти малоумен ли си и ли само се правиш? Гледа ли мача въобще? Видя ли Аржентина какъв антифутбол практикуваха и бетона, който бяха забъркали отзад. Идеи - 0.
Истинското шоу го направи Германия. Този път тя демонстрира латино стил и то точно срещу латино тимовете. А силовата игра не помогна на Аржентина за титлата. Много грубост от страна на аржентинците и отново скучен футбол.
Много се радвам като гледах как големите европейски тотофутболисти отпаднаха. Много им било горещо. Много били натоварени. Яли боб. Нямало достатъчно проститутки. Айде милионерчета майната ви, че ни писна да ви гледаме резила. Играете само когато мачовете са уговорени.
На това световно нито един футболист не блесна като индивидуалист. Малките отбори играха най-добре.
Заслужавал бил!Каква беше тази вендета срещу Шванщайгер, окървавен, ритан, бутан. То не беше ритане и обезобразяване , и никакви червени картони!
Този да не се обажда много... ако съдията беше дал всичките картони, които аржентинците заслужаваха щяха да завършат с 8 играча... то не беше чупене на крака и удари с лакти и юмруци. Холандия заслужаваше много повече да играе на този финал от тези специалисти по ръкопашния бой...
Аржентина този път не игра футбол, а кикбокс. С благословията на съдията. Та за каква точно купа мрънкат?! Меси няма и да го коментирам: брилянтните играчи си личат отдалече и няма нужда от реклама. Този си се хвали сам. Дадоха му наградата не заради личните му качества (дето никой не можа да ги види в Бразилия), а по нареждане на Блатер и компания. По-добре щеше да си замълчи. Уви, откакто във футбола правилата се определят от букмейкърите, няма да видим истинска и красива игра.