"Горчивина и скръб. Това са чувствата ми в момента. Заслужавахме повече след мача, който изиграхме. Страдаме, защото не успяхме да се възползваме от възможностите си. Те владееха повече топката, но ние създадохме по-чистите положения.

Нямахме късмет в завършващия удар. Всеки един от нападателите стигна до отличен шанс. И аз, и Гонсало (Игуаин) и Родриго (Паласио)...Стигнахме до тези чисти възможности, но не успяхме да вкараме", заяви Меси, цитиран от БТА.

Той заслужи "Златната топка" за най-добър играч на турнира, но това е малко утешение за нападателя.

"Това е една тъжна награда, защото единственото ми желание беше да вдигна световната купа за Аржентина", каза още Меси.