Чикаго се наложи над домакина Кълъмбъс с 3:2 и записа пета поредна победа, изравнявайки най-добрия старт в историята си в Националната хокейна лига. Джонатан Тейвс реализира решаващото попадение в 6:35 минута на третата част, а Дейв Болънд и Брайън Бикел също се разписаха. Вратарят Кори Крофърд отрази 24 шайби, а Чикаго едва за втори път откри редовния сезон с пет поредни успеха след 1971 година. Марк Летестю и Артьом Анисимов вкараха за Кълъмбъс, който има само една победа в първите си пет мача. Шампионът Лос Анджелис записа първи успех в кампанията след 4:2 над домакина Финикс. Анзе Копитар се разписа два пъти, Джейк Мюзи се отличи с гол и асистенция, а Джеф Картър също вкара за гостите, които стартираха кампанията с три поредни загуби. Микел Бьодкер и Шейн Доун реализираха за Финикс, който допусна четвърто поражение в пет срещи. Сан Хосе запази перфектния си старт на кампанията с четвърта последователна победа след 4:0 над гостуващия Колорадо. Патрик Марло вкара два пъти при числен превес в първата част и стана едва вторият играч в историята, който започва сезона с повече от един гол в първите си четири мача. Марло е реализирал по две попадения във всяка среща на тима си досега, с което изравни постижението на Сай Дънени от Отава от сезон 1917/1918. Джо Торнтън се отличи с гол и асистенция, а Мат Ъруин оформи успеха малко преди края на втората част. Вратарят Томас Грайс отрази всичките 24 удара и записа първи “шътаут“ в кариерата си. Ню Йорк Рейнджърс обърна гостуващия Торонто от 0:2 до 5:2.