Мартин Чой спечели и втория кръг от Източноевропейския шампионат по мотоциклетизъм в клас SST 1000. Освен с конкурентите си, асът на GLOBUL Racing Team трябваше да се пребори с тежък здравословен проблем, за да победи на пистата край Белград. В навечерието на надпреварата Чой беше повален от вирусно заболяване. Пилотът на BMW участва в квалификациите с температура 38,5 градуса и се класира на необичайното за него едва пето място. Въпреки съветите на лекарите да не поема риска да стартира, на следващия ден Мартин се включи в състезанието и го спечели. След серия от зрелищни изпреварвания Чой финишира първи, с близо секунда пред Калин Кулев. Така двамата българи повториха класирането си от I кръг в Серес (Гър). Трети финишира словенецът Прошеник. В общото класиране Мартин води с 10 точки пред Кулев. Чой е начело и в българския шампионат. “За мен това, което направи Мартин, е геройство. Преди състезанието беше толкова зле, че едва се качи на мотора, но на пистата беше неудържим”, коментира Михаил Иванов, мениджър на GLOBUL Racing Team.В четвъртък Мартин трябва да замине за участие във втория кръг от европейския шампионат „Алпе Адрия” (3-5 май). Още не е обявено къде и кога ще се проведе отложената надпревара от I кръг.