Великобритания и Русия доминираха в сутрешните състезания на девойките – финали на отделните уреди от Европейското първенство по спортна гимнастика в столичната „Арена Армеец”, а освен тях на почетната стълбичка място намериха представителки на Румъния и Германия. 13-годишната рускиня Ангелина Мелникова стана най-успешно представилата се девойка на шампионата с общо 3 златни и 1 сребърен медала (съответно Отборно, Многобой и Греда, плюс сребро на Смесена успоредка). Най-добра на смесена успоредка беше сънародничката й Дария Скрипник. „Да си призная, беше ми доста страшничко, но сега съм много щастлива, макар че няма да мога да участвам във Вторите младежки олимпийски игри, защото съм все само на 13 години”, сподели шампионката Мелникова. Британките доказаха, че сребърният им медал в отборното класиране не е бил случаен. Елиса Дауни стана шампионка на прескок като демонстрира изключителна трудност и атлетичност, а Катрин Лайънс бе елегантна и точна в съчетанието си на земна гимнастика. Сребърен медал на земя и бронзов на прескок добави Ейми Тинклер. „Опитах се да вложа и емоция при изпълнението си на земя и съм безкрайно щастлива, че завършваме участието си в София с такъв невероятен резултат за Великобритания (2 златни, 2 сребърни и 2 бронзови медала)”, коментира Катрин Лайънс. Румънките приключиха първенството с общо 4 сребърни и 1 бронзов медала, след като в днешния ден завоюваха три сребърни отличия - Лаура Юрка (прескок) и Андреа Иридон (греда и земя). „Надявам се, че ще мога да спечеля златен медал в Китай на Младежката олимпиада през август”, заявки Юрка.    Германският отбор ще запомни с усмивка участието си в Европейското първенство за девойки. Към четвъртото място в отборното класиране те добавиха два бронзови медала чрез Майке Ендерле на смесена успоредка и Табеа Алт на греда. Последните състезания при жените започват от 14:00 часа с финалите на отделните уреди. Класиране: Отборно девойки: 1. Русия - 168.262 т. 2. Великобритания – 165.005 т. 3. Румъния – 164.972 т. Многобой девойки:                    1. Ангелина Мелникова (Рус) – 57.107 т.        2. Лаура Юрка (Рум) – 55.698 т.          3. Елиза Дауни (Вбр) – 55.332 т.        Финали на отделните уреди Прескок девойки: 1. Елиза Дауни (Вбр) – 14.633 т. 2. Лаура Юрка (Рум) – 14.383 т. 3. Еми Тинклер (Вбр) – 14.349 т. Успоредка девойки: 1. Дария Скрипник (Рус) – 14.833 т. 2. Ангелина Мелникова (Рус) – 14.766 т.