Латвия се провали в намерението си да стигне до четвъртфинал на Световното първенство по хокей на лед, след като отстъпи на Швейцария с 2:3 (0:2, 1:1, 1:0). Този резултат изпрати във втората фаза отбора на Финландия, а швейцарците бяха отпаднали предварително. При това положение Финландия остана на 4-ата позиция в група В с 11 точки, пред Швейцария с 10, Латвия с 9. Русия, САЩ и Беларус са ясни като участници в следващия етап, а беларусите могат да изместят САЩ при успех над Русия днес.   Дамиен Брунер, Доминик Шлумпф и Яник Вебер вкараха за швейцарците, а Латвия отсрамиха Каоба Яс и Земгус Гиргенсонс минута преди края на мача при изваден вратар.   В другата група А Словакия се наложи над Дания с 4:3 (1:0, 0:1, 3:2), като срещата беше между отпаднали вече състави.