Шампионът Лудогорец постигна минимална победа с 1:0 над Локомотив Пловдив в мач от 18-ия кръг на Първа лига, игран на „Лудогорец Арена” в Разград. Единственото попадение за победителите реализира бразилската звезда на тима Джонатан Кафу, разписал се в 34-ата минута. Така въпреки тежкото си гостуване на Пари Сен Жермен през седмицата, играчите на Георги Дерменджиев продължиха с доминацията си на родната сцена, постигайки 13-а поредна победа в първенството. С успеха си те сложиха и край на победната серия на техния съперник, който бе записал четири последователни успеха в елита. Това и първа загуба за „смърфовете” под ръководството на Едуард Ераносян след завръщането му на поста. След днешния успех Лудогорец продължава да е лидер в класирането с актив от 46 точки, на 6 от втория Левски, като разградчани са и с мач по-малко. Локомотив Пловдивостава четвърти с 29. /БГНЕС