Градското дерби на Генуа между Сампдория и Дженоа завърши наравно 0:0 в среща от 31-ия кръг на италианската Серия А. Пред близо 30 000 зрители на „Луиджи Ферарис“ двата тима не изневериха на традицията и изиграха много оспорван сблъсък, който обаче завърши без победител. В игра след контузия за Дженоа се завърна българския националАндрей Гълъбинов. Нападателят на „грифоните“ се появи на терена чак в 88-ата минута, заменяйки Джанлука Лападула, но въпреки това се нуждаеше от само две минути, зада се разпише. Неговият гол обаче правилно бе отменен, тъй като Гълъбинов бе в положение на засада. След равенството Сампдория заема деветото място в класирането с 48 точки. Дженоа пък се намира 12-а позиция с актив от 35 пункта. /БГНЕС