Рафаел Надал смени спорта, но показа класа и в голфа.

Докато се наслаждава на почивка от турнирите в тениса, след като спечели 13-ата си титла на "Ролан Гарос", испанецът се впусна в надпреварата за аматьори и професионалисти Balaeric Golf Championship в Майорка.

Надал, както и много други спортисти, са прегърнали голфа като перфектното развлечение и страст за времето между състезанията с голямо напрежение.

Рафа раздели шесто място в крайното класиране сред 60 участници, завършвайки с 9 удара над линията на победителя. Това не е чак неговият стандарт на корта, където рядко е шести в какъвто и да е турнир, но е доста прилично постижение за непрофесионалист.

Надал се готви за Мастърс надпреварата в Париж, но не по голф, а вече с тенис ракетата в ръка. Там е абсолютен фаворит за титлата на букмейкърите при отсъствието на Новак Джокович.

20-кратният шампион в Големия шлем е втори в ранглистата на ATP и ще опита да достигне сръбския №1 до края на годината.