Отборът на Валенсия се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на краля, след като победи Осасуна с 2:1 в осминафинален мач реванш с Осасуна.   По този начин с общ резултат 4:1 „прилепите” продължават в следащата фаза.   На „Местая” двата тима си отбелязаха по едно попадение до почивката.   Домакините откриха резултата в 34-ата минута чрез Тино Коста, който се разписа с левия крак от петнайсетина метра, след добро подаване на Хуан Бернат.   Само три минути по-късно обаче Хосеба Йоренте изравни, възползвайки се от асистенция на Нано.   През втората част играта бе равностойна, но все пак по-чистите положения се откриха пред домакините.   Солдадо обаче не съумя да се разпише от удобна позиция, след като Андрес Фернандес се намеси подобаващо и отрази удара му.   В крайна сметка “прилепите“ заслужено стигнаха до успеха в последната 90-а минута след като Солдадо се реваншира за пропуска си и отбеляза за 2:1.   По този начин Осасуна се оттегля от турнира за Купата на Краля, докато Валенсия тръпне в очакване на следващия си съперник.