През първата част на мача в "Риксос Хотелс" играта беше равностойна, но в минутите преди почивката Терек стигна до пападение. В 42-ата минута бразилецът Адилсон се разписа със силен удар, дошъл след грешка в защитата на "белите". През втората част играта отново беше равностойна, като Славия опита да достигне до равенство.

Влезлият като резерва Мирослав Антонов на два пъти остана на голова позиция, но пропусна да изравни резултата. До равенство 1:1 се стигна в 81-ата минута, когато Янко Сандански се разписа с далечен удар. В последните секунди на двубоя Терек получи правото да изпълни дузпа и точен от бялата точка беше Ндоасел.

Контролната среща беше последна за "белите" и за Терек в Турция. Двата отбора играха приятелски мач помежду си за трета поредна година. Славия се завръща в София в понеделник вечерта, предаде БТА.

В края на следващата седмица отборът на "белите" за новия полусезон ще бъде представен официално. Съперникът за контролната среща ще бъде уточнен допълнително.