Новак Джокович е новият шампион на турнира в Дубай. На финала световният номер 1 победи Томаш Бердих със 7:5, 6:3. По този начин сърбинът спечели за четвърти път престижния трофей след 2009, 2010 и 2011 година. Този път постижението на Ноле бе още по-впечатляващо, тъй като той го постигна без да загуби сет в целия турнир. След днешния си триумф Ноле увеличи започналата миналия ноември серия на вече 18 поредни победи, а що се отнася до турнира в Дубай сърбинът е стигал до успеха в 28 от общо 31 изиграни мача. Финалът започна по-добре за Бердих, който поведе с пробив аванс при 4:2, но след това Джокович изравни, а при 6:5 двойна грешка на чеха донесе успеха за номер 1 в света. Във втория сет при 4:3 Джокович проби своя съперник, след което успя, макар и трудно, да спечели своето подаване, а с това и трофея.