След пет безуспешни визити Ливърпул се поздрави с победа далеч от дома, след като разби с 4:0 борещия се за оцеляване Уигън в мач от 28-ия кръг на английската Висша лига. Мърсисайдци стартираха отлично визитата си и съумяха да открият резултата още във втората минута, когато Стюърт Даунинг се разписа след пас на новата зимна покупка Фелипе Коутиньо. Младият бразилец блесна и в 18-ата минута, когато изведе отлично Луис Суарес и уругваецът хладнокръвно преодоля Али Ал Хабси – 2:0. Вторият гол в мача на „Ел Пистолеро” не закъсня и падна в 34-ата минута, когато изпълни отлично един пряк-свободен удар и даде класическа преднина на своите. Намиращият се в страхотна форма Суарес не спря до тук и малко след почивката оформи своя трети хеттрик с червената фланелка, разписвайки се в 49-ата минута за 36-и път в 68 мача с екипа на Ливърпул.