Милан спечели с класическото 3:0 дербито на 27-ия кръг в италианската Серия „А” срещу Лацио и така измести своя съперник от третото място във временното класиране. Срещата ще се запомни с двете попадения на Джампаоло Пацини и със спорното съдийство на рефера Никола Рицоли. Арбитърът остави гостите от Рим с човек по-малко на терена още в 15-ата минута, когато показа директен червен картон на Антонио Кандрева, тъй като прецени, че той е бил последен в защита преди да фаулира откъсващия се Ел Шаарави. Решението на съдията бе дискусионно, но така или иначе Милан се възползва от него и натисна своя съперник, а в края на полувремето успя да нанесе своя удар. Пет минути преди паузата Игнасио Абате се пребори за една топка и стреля опасно по диагонала, вратарят на гостите спаси, но след опита за удар на Шаарави топката попадна у Пацини и той нямаше как да сгреши – 1:0. Секунди по-късно отново крайният бранител на Милан напредна по фланга, но центрирането му бе избито точно пред краката на връхлитащия Пацини. От последвалия корнер обаче се стигна до втория гол за „росонерите”, който отново дойде след добавка, но на Кевин-Принс Боатенг.