Тотнъм се класира за четвъртфиналите на Лига Европа след невиждана драма в реванша срещу Интер на стадион „Джузепе Меаца”. Италианският тим спечели с 4:1 след продължения, но въпреки това отпадна от надпреварата, след като Тотнъм бе надделял в първия двубой с 3:0. Редовното време на реванша завърши при резултат 3:0 в полза на Интер и така мачът влезе в продължения. Там двата отбора си размениха по един гол и така последният съдийски сигнал дойде при резултат 4:1. Общият резултат от двата мача е 4:4, но Тотнъм се класира за следващата фаза, тъй като е отбелязал гол на чужд терен. „Нерадзурите” успяха да излязат с гол напред в резултата в 20-ата минута, когато Антонио Касано засече топката с глава от няколко метра след центриране в наказателното поле, а кълбото се оплете в мрежата на гостите. Тотнъм се опита бързо да отвърне на удара и Гилфи Сигурдсон стреля, но вратарят на домакините отново се справи. Малко след тази ситуация Родриго Паласио имаше отличен шанс да покачи на 2:0, но нацели напречната греда. До почивката имаше още няколко интересни ситуации пред двамата врати, като Антонио Касано и Фреди Гуарин направиха пропуски за Интер, а Кайл Уокър и Емануел Адебайор не успяха да реализират добри възможности за Тотнъм. ”Нерадзурите” се представиха по-добре и през второто полувреме и в 52-ата минута авансът им се увеличи на две попадения. Естебан Камбиасо изведе по отличен начин Родриго Паласио зад отбраната на „шпорите”, а нападателят с прецизен изстрел покрай вратаря забоде кълбото в мрежата. Тимът на Андреа Страмачони продължи да доминира и в 74-ата минута достигна до трети гол. Антонио Касано изпълни свободен удар в полза на Интер, кълбото срещна стената, а след това Уилям Галас неволно го прати в собствената си врата. До края на срещата Интер се опита да отбележи ново попадение.