Отборът на Байерн (Мюнхен) направи огромна крачка към полуфиналите в Шампионската лига, след като тази вечер стигна до чисто 2:0 над Ювентус в първия четвъртфинал между двата тима, игра на стадион “Алианц Арена“.    Баварците бяха по-активният отбор през целия мач и напълно заслужено стигнаха до победата, след като Алаба откри едва в 26-ата секунда, а крайното 2:0 оформи Мюлер в 63-ата.    Двубоят започна по невероятен начин за домакините, които излязоха напред в резултата само след 26 секунди игра. Тогава Алаба събра смелост и шутира от около 30 метра, ударът не бе много силен, но в последния момент топката смени траекторията си, заблуди Буфон и влетя в мрежата му за 1:0.    След гола гостите натиснаха за кратко и отговориха с два неточни удара на Пирло и Видал. Байерн обаче бързо овладя инициативата и отново натисна съперника си в половината му.    В 16-ата минута обаче Тони Кроос получи контузия и се наложи да бъде заменен от Ариен Робен. Холандецът раздвижи още повече играта в атака на германците и в 17-ата минута Буфон трябваше да спасява именно негов шут.   “Старата госпожа“ пък не можеше да намери себе си и бе приела играта в половината си.