Манчестър Юнайтед загуби с 1:3 срещата в чест на Рио Фърдинанд. След 11 години в клуба, лефендарният защитник на “червените дяволи“ и Англия слага край на кариерата си. Фърдинад записа 421 двубоя за Юнайтед във всички турнир, отбелязвайки осем попадения. Бранителят има и три гола в 81 мача за националния отбор на Англия.  Дейвид Мойс започна без Уейн Рууни и Робин ван Перси в атака, мислейки за двубоя за “Къмюнити Шийлд“ на 11-и август срещу Уигън. На техните места започнаха младите надежди Андан Янузай и Анхел Енрикес. Двубоят започна с официално излизане на Рио Фърдинанд. Двата отбора направиха шпалир, като дългогодишният бранител на Юнайтед влезе на терена заедно с децата си. Феновете по трибуните бяха измислили страхотна хореография, издигайки лика, името и номера на бранителя. В 17-ата минута младото нападателно дуо на „червените дяволи“ създаде първата опасност в двубоя. Андан Янузай центрира към Анхел Енрикес, който стреля, но топката срещна гърдите на вратаря Бето. В 21-вата минута обаче Севиля откри резултата и помрачи настроението на „Олд Трафорд“. Пероти намери Витоло, който успя да преодолее де Хеа. Четири минути по-късно „червените дяволи“ изоставаха с 0:2. След страхотна атака на гостите пред Марко Марин се откри невероятна възможност, която футболистът, който е под наем в Севиля от Челси, не пропусна. В 35-ата минута Кагава имаше шанс да намали резултата, но ударът му мина покрай вратата на испанците.