В дербито между двете страни Уейн Рууни се разписа на два пъти и вече има 46 попадения с екипа на световните шампиони от 1966 година. Нападателят на Манчестър Юнайтед е само на 3 гола от рекорда на Боби Чарлтън, който е реализатор номер 1 в историята на английския национален отбор, съобщи БТА.

Алекс Окслейд-Чембърлейн откри резултата с техничен удар с глава в 32-ата минута, а Рууни удвои резултата само 2 минути след почивката при нов удар с глава след разбъркване в наказателното поле на домакините.

В 83-ата минута защитникът Андрю Робъртсън намали изоставането на "гайдарите" с удар отблизо, но в края отново Рууни оформи успеха с 3:1 в полза на англичаните. Англия има 7 победи в последните си 9 мача срещу шотландците.

До 1989 година двете страни играят помежду си всяка година. Това беше първият двубой между съседите на шотландска земя след 1999 година. За първи път след 2006 година Англия е в серия от 6 поредни победи.