Първото полувреме на срещата не бе особено динамично и предложи само един гол, но през втората част двата отбора се захапаха и вкараха нови четири попадения.

Последното от тях бе точно преди продължението и с него бившият играч на "Левски" Борислав Цонев донесе важен успех за "зелените".
С победата си старозагорци дръпнаха с четири точки на "Левски",  който по-късно днес играе с шампиона "Лудогорец".

Срещата под Аязмото започна бавно и с много грешки за двата тима. "Берое" владееше инициативата, но пловдивчани на два пъти изпуснаха изгодни ситуации.

В крайна сметка домакините удариха първи. Удар на Педро Еуженио се отклони в Пламен Димов и излъга Чворович за 1:0.

Полувремето завърши с аванс за "Берое", но той бе заличен бързо през второто. Резервата Стивън Петков вкара 10-ия си гол в 52-а минута чрез хубав удар с глава.

След час игра обаче Еуженио бе фаулиран и беройци получиха дузпа. Мартин Камбуров вкара 201-ия си гол в Първа лига и показно показа тениската си на феновете на "Ботев".

След това Лъчезар Балтанов можеше да изравни, но нацели гредата с далечен удар. Все пак се стигна до 2:2 в 65-а минута след автогол на Иван Бандаловски.

След няколко пропуска на двата отбора дойде ключовата 89-а минута. Борислав Цонев с глава вкара за 3:2 след центриране на резервата Рубен Бригидо.