ЦСКА 1948 постигна победа с 2:1 над Царско село на стадион "Васил Левски" в първия мач за двата отбора от пролетния дял на българския футболен шампионат.

Националният стадион беше изчистен от снега в минутите преди мача и двата отбора направиха много интересен двубой, изпълнен с голови положения и спортни ситуации, с които трябваше да се справя главния арбитър Ивайло Стоянов.

"Червените" стигнаха до успеха с гол от спорна дузпа на Георги Русев в 74-ата минута, а преди това точно той откри резултата през първото полувреме, преди през втората част "царете" да изравнят.

ЦСКА 1948 започна активно и бе близо до гол още в първите секунди след удар на Денислав Александров. В 7-а минута символичните домакини имаха основателни претенции за дузпа за игра с ръка на Лъчезар Балтанов, но реферът подмина ситуацията.

ЦСКА 1948 поведе в 23-а минута след автогол на кипъреца Панайотис Лука, който отклони топката в собствената врата след центриране от ляво.

Панайотис Лука можеше да изкупи грешката си в 28-а минута, когато напредна по десния фланг и намери с прецизен пас непокрития Андерсон, който от чиста позиция не уцели добре топката и пропусна да изравни.

През втората част Денислав Александров имаше възможност да удвои преднината на "червените" в 59-а минута, но не уцели вратата от добра позиция.

В 67-ата минута Царско село изравни. Димитър Костадинов вкара в дебюта си, след като бе оставен непокрит в наказателното поле и стреля перфектно за 1:1.

"Червените" си върнаха аванса в 74-ата минута след спорна дузпа за нарушения срещу Иван Топузов. Русев стреля в центъра на вратата от бялата точка и бе точен.

В 83-ата минута Царско село можеше да изравни, но удар на Емануил Манев срещна страничната греда.

Така ЦСКА 1948 остава на шестата позиция в шампионата с актив от 27 точки. Царско село е осми със 17.