Макар Кристиано Роналдо да вкара гол, а Ювентус да постигна разгром, най-впечатляващото представяне в петъчната вечер дойде от друго място.

В двубоя от Серия "В" между Киево и Специя, българинът Андрей Гълъбинов наниза хеттрик за успеха на гостите.

Неговият Специя спечели с 3:1, като благодарение на трите гола на българина, успя да се изкачи до третото място в класирането.

Още по-впечатляващото бе, че Гълъбинов наниза своя хеттрик само в рамките на 14 минути.

Домакините от Киево поведоха в резултата след час игра, но в 72-ата минута вискоят български нападател засече топката с глава за 1:1.

Четири минути по-късно той се нагърби с изпълнението на дузпа, за да изведе Специя напред, а в 86-ата минута оформи хеттрика си, оформяйки крайното 3:1.

По същото време Валери Боижнов остана неизползвана резерва при загубата на неговия Пескара с 1:2 от Пиза.