Испанският шампион "Барселона" започна защитата на титлата си с класическа победа с 3:0 над "Алавес".

Каталунците очаквано бяха по-добрият тим през всичките 90 минути, но не успяха да стигнат до попадение през първата част.

С пропуски се отчетоха Дембеле и Суарес, а Лео Меси нацели гредата от пряк свободен удар.

През втората част натискът а домакините продължи, а Лео Меси получи нов шанс от фаул в 65-та минута.

Аржентинската звезда на каталунците стреля хитро под стената и откри - 1:0.

Снимка: Getty images/ Guliver photos

В следващата атака носителят на пет "Златни топки" уцели гредата за втори път, след хубав техничен удар.

Пропуските пред вратата на "Алавес" продължаваха да се редят един след друг, докато Филипе Коутиньо не реши всичко с втори гол в 82-та минута.

До края имаше време и за трети гол, а негов автор бе най-добрият на терена - Лео Меси.

В добавеното от съдията продължение аржентинецът се разходи около противниковата отбрана и оформи крайното 3:0.