Основните претенденти за титлата в Германия Байерн Мюнхен и Борусия Дортмунд постигнаха победи в 9-ия кръг на Бундеслигата и запазиха разликата от една точка помежду си.

Баварците спечелиха убедително с 4:0 у дома срещу Хофенхайм и остават лидери в таблицата.

Серж Гнабри откри резултата в 16-а минута след пас на Джамал Мусиала, а Роберт Левандовски удвои преднината на тима в 30-а минута.

Два гола на Ерик Чупо-Мотинг и Кингсли Коман в края дооформиха разгрома.

Байерн бе воден във втори пореден мач от помощник треньора Дино Топмьолер, тъй като наставникът Юлиан Нагелсман е под карантина с положителен тест за КОВИД-19.

Дортмунд се наложи с 3:1 като гост на Арминия и остава на втора позиция на точка след водача.

В отсъствието на контузения голмайстор Ерлинг Холанд отговорността да изпълнява дузпа пое Емре Джан, който бе точен от бялата точка в 31-а минута и даде преднина на гостите.

Последваха попадения на Матс Хумелс и Джуд Белингам, а за домакините точен бе Фабиан Клос от дузпа.

Изненадата този сезон в Германия Фрайбург продължава да трупа точков аванас и след победа над Волфсбург с 2:0 заема трето място в таблицата.

РБ Лайпциг се изкачи на шесто място, след като спечели с 4:1 срещу последния в класирането Гройте Фюрт.