Берое победи Левски с 2:1 на стадиона под Аязмото в 20-ия кръг от Първа лига и задълбочи кризата в лагера на столичани.

Голове на Мартин Камбуров и Александър Василев попариха "сините", а Габриел Обертан вкара страхотно попадение, което се оказа без значение.

Успехът бе напълно заслужен за старозагорци, които взеха реванш за загубата с 0:4 през миналия сезон на този стадион. Те показаха много по-голямо въображение и ефективност в атака, а в защита бяха почти безгрешни. Голът на "сините" се дължеше на индивидуалната класа на Обертан.

Срещата бе белязана от първото попадение на Камбуров срещу Левски с екипа на "зелените". Така те събраха 36 точки и се изкачиха до четвъртата позиция. Левски остава с 41 точки и при победа на Лудогорец срещу Дунав утре, ще изостане на 10 точки зад шампиона.

Левски започна по-активно двубоя и нанесе няколко удара в първата четвърт на срещата, но те не затрудняваха Душан Перниш.

Най-добрата ситуация през първото полувреме преди гола се откри пред Мартин Камбуров в 31-та минута. Мартин Полачек направи важно спасяване след опасен удар на нападателя.

Добрата игра на Берое и Камбуров бе ознаменувана в 39-та минута. Деветката реализира за първи път срещу Левски с екипа на Берое след страхотно двойно

В 77-та минута Обертан от нищото донесе точката за Левски. Французинът се разписа след страхотен шут от границата на наказателното поле.

В ответната атака обаче домакините отново удариха своя съперник. Александър Василев се разписа след центриране отдясно на Румен Бригидо. Ударът на Василев бе с корем и топката премина между краката на Мартин Полачек.

В края на мача Камбуров имаше голям шанс да направи 3:1, но от малък ъгъл потърси подаване сам срещу вратаря и сгреши. В продължението Яблонски стреля встрани от изгодна позиция - един от най-добрите шансове за гостите в мача.