Манчестър Юнайтед и Арсенал не допуснаха изненади и се класираха за четвъртия кръг на Купата на Футболната асоциация.

Двата тима не впечатлиха в мачовете си, но сториха нужното, за да прескочат тази фаза на турнира.

Защитаващият трофея си тим на Арсенал трябваше да играе 120 минути срещу Нюкасъл, но все пак изкопчи победа с 2:0 след нулево реми в редовното време.

И двете попадения паднаха през втората част на продълженията, като преди това макар да имаше предимство, Арсенал определено не впечатли с играта си. Все пак трябва да се отбележи, че Микел Артета бе направил доста промени в състава си.

В 109-ата минута нескопосани действия в отбраната на гостите позволиха на Лаказет да изведе младия Емил Смит Роу, който с хубав диагонален удар откри.

Три минути преди края Арсенал реши всичко, когато Тиърни центрира успоредно на голлинията, а Пиер-Емерик Обамеянг прати топката във вратата за 2:0.

В последния мач от съботната програма Манчестър Юнайтед също не впечатли, но с 1:0 над втородивизионния Уотфорд успя да свърши задачата си.

За разлика от Арсенал, който 109 минути чака гола си, Юнайтед го постигна за по-млако от пет минути.

Алекс Телес центрира от корнер, а Скот Мактоминей отправи странен удар с глава. Топката отскочи от земята, удари се и в страничната греда, но все пак влезе във вратата за 1:0.

До края двубоят не изобилстваше с особени положения, но и Уотфорд по никакъв наичн не успя да изненада домакините, които макар само с гол аванс, сякаш доста спокойно взеха мача си.