Бразилия е четвъртият сигурен финалист на Мондиал 2022, след като победи у дома Колумбия с 1:0 в мач от 13-ия кръг на квалификациите в Южна Америка. Другите три отбора с квоти за Катар са домакините, Германия и Дания.

Единственото попадение за селесао в Сао Пауло вкара Лукас Пакета в 72-рата минута след страхотна триходова комбинация, в която топката мина с едно докосване между Маркиньос, Неймар и голмайстора.

Бразилия има 34 точки, след като в 12 изиграни мача допусна само едно реми (0:0 срещу същите колумбийци навън), инкасира само 4 гола и вкара 27. Отборът на селекционера Тите се класира за световното, тъй като разликата с петия и шестия (Колумбия и Уругвай) - местата извън директната квота, вече е 18 точки, а те имат да изиграят по пет мача.

След края фенове нахлуха на терена, а грубичката намеса на охраната да ги спре свали шапката на единия, който след това бе задържан. Звездата Неймар я взе и нахлупи, за да направи шоу за публиката.

Нападателят на ЦСКА Жорди Кайседо (на основната снимка) влезе като резерва за Еквадор при победата с 1:0 у дома срещу Венецуела. Деветката игра половин час, а отборът му се приближава към мечтата.

Еквадор е трети с 20 точки, а в сряда рано сутринта наше време гостува на прекия конкурент Чили, който е четвърти. Ако избегне загубата в Сантяго, тимът на Кайседо ще е съвсем близо до класиране на Мондиала.

Резултатите:

Бразилия - Колумбия 1:0

Еквадор - Венецуела 1:0

Парагвай - Чили 0:1

Перу - Боливия 3:0

В 1 ч в събота сутринта: Уругвай - Аржентина.

Класиране:

Бразилия 34 т. (класирал се), Аржентина 25 (от 11 мача), Еквадор 20 (13), Чили 16 (13), Колумбия 16 (13), Уругвай 16 (12), Перу 14 (13), Парагвай 12 (13), Боливия 12 (13), Венецуела 7 (13).

Първите четири тима се класират директно, петият отива на бараж.