С два гола в предпоследната минута на редовното време и също така на продълженията, сръбският защитник Зоран Гайич се превърна в главния герой за най-голямата сензация от първия квалификационен кръг на Шампионска лига.

В нея арменският шампион Пюник изхвърли първенеца на Румъния - ЧФР Клуж, при това на собствения му терен. Първият мач в Ереван бе завръшил 0:0, а вчера двата тима направиха драматично 2:2, след което се стигна до дузпи, при които с 4:3 напред продължиха румънците.

Макар ЧФР Клуж да бе огромен фаворит и да владееше топката през почти целия мач, имаше куп положения на сметката си, но с два от трите си точни удара в мача Пюник успя да докара нещата до дузпи.

Още в 6-ата минута Нана Боатенг откри за румънците, а до края на мача те уцелиха две греди и изтърваха редица шансове, за да се стигне до 89-ата минута, когато след корнер бившият играч на Арда - Зоран Гайич се извиси над всички и изравни с глава.

Така се стигна до продължения, които адски напоняха и редовното време на мача. Клаудиу Петрила откри рано за румънците, докато в предпоследната 119-а минута Гайич отново изравни след корнер.

32-годишният Гайич е добре познат у нас, след като пред два сезона бе част от Арда, в първия сезона на тима в елита. Тогава той записа 22 двубоя за кърджалийци.

Неговият гол прати мача в дузпи, където по-точни бяха арменците. Точен от бялата точка за ЧФР Клуж бе доскорошният играч на ЦСКА - Карло Мухар, но това не бе достатъчно.

Ето и всички резултати от вчерашните мачове в турнира, както и двойките за втория квалификационен кръг:

ЧФР Клуж (Румъния) - Пюник (Армения) 2:2 и 3:4 след дузпи

Динамо Батуми (Грузия) - Слован Братислава (Словакия) 1:2 след продължения (1:2 общ резултат)

Шхтьор Солигорск (Беларус) - Марибор (Словения) 0:2 (0:2)

Ференцварош (Унгария) - Тобол (Казахстан) 5:1 (5:1)

КИ Клаксвик (Фарьорски о-ви) - Бодьо/Глимт (Норвегия) 3:1 (3:4)

Линфийлд (Северна Ирландия) - ТНС (Уелс) 2:0 след продължения (2:1)