Брайтън спечели с 4:0 срещу Манчестър Юнайтед, като за пореден мач представянето на “червените дяволи” бе крайно разочароващо. Победата пък бе историческа за южняците, защото е най-резултатната им в елита на Англия. “Чайките” се нуждаеха от 356 мача досега, за да спечелят толкова убедително.

Юнайтед пък има 56 допуснати гола досега в Премиър лийг - нещо, което не се е случвало на славния тим в цялата история на надпреварата.

Мойсес Кайседо вкара първия гол за вечерта в 15-ата минута, като се превърна в стотният играч, който успява да вкара дебютното си попадение в Премиър лийг срещу Манчестър Юнайтед.

Това бе и единственият гол през първото полувреме, а второто започна блестящо за южняците и кошмарно за гостите. Марк Кукурея увеличи преднината на своите в 49-ата минута, а осем по-късно и Паскал Грос се разписа, като асистенцията за 3:0 бе дело на Кукурея.

В 60-ата минута Леандро Тросард направи резултата 4:0, като съдиите прегледаха ситуацията с ВАР за потенциална игра с ръка, но такава не бе отсъдена. Малко по-късно гол на Кавани бе отменен заради очевидна засада, а в 71-ата минута Ралф Рангник шокира със смяната, която направи.

Той извади Хуан Мата, за да пусне в игра Хари Магуайър в опит за по-дефанзивна постройка на своя тим.

Статистиците изчислиха, че откакто сър Алекс Фъргюсън се оттегли, Юнайтед има 12 мача с допуснати 4 или повече гола. Точно толкова, колкото под ръководството на легендата имаше в 810 мача за първенство.

“Червените” са шести в класирането с 58 точки ,а Брайтън е девети с 47.