Плимут Аргайл, който играе в трета дивизия на английския футбол, измъчи максимално Челси при гостуването си на “Стамфорд Бридж” в турнира за Купата на Англия. Домакините се оказаха догонващи в резултата и в крайна сметка се нуждаеха от продължения, за да спечелят с 2:1 и да продължат към следващия кръг.

Гостите поведоха още в осмата минута, когато Макоули Гилеспи откри резултата, а “сините” все пак успяха да изравнят преди почивката благодарение на Сесар Аспиликуета. Столичани натиснаха сериозно съперника, който рядко излизаше от собствената си половина през второто полувреме, но така и не стигнаха до заветния гол в редовните 90 минути.

Все пак той стана факт в 105-ата минута, когато Маркос Алонсо засече центриране на Кай Хаверц. В последните петнадесетина минути Плимут се хвърли напред и стигна до дузпа две минути преди края, но Кепа Арисабалага спаси изпълнението на Райън Харди.

Уест Хем имаше сходно драматично изживяване срещу шестодивизионния Кидърминстър. Полуаматьорите поведоха в 19-ата минута с гол на Алекс Пени, а “чуковете” така и не успяваха да изравнят, като чакаха за това повече от 70 минути. Деклан Райс вкара в първата минута на продължението с мощен изстрел, а след това лондончани отново вкараха, но в добавеното време на двете продължения. В 121-ата минта Джаръд Боуен реализира от едва метър, за да прати своите напред след 2:1.

Манчестър Сити се справи с Фулъм, побеждавайки “котиджърс” у дома с 4:1. Лондончани откриха още в четвъртата минута благодарение на Фабио Карвальо, но Илкай Гюндоган изравни само четири минути след това, до почивката домакините вече водеха след гол на Джон Стоунс, а Риад Марез довърши съперника с попадения в 53-ата и 57-ата минута.

Франк Лапмпард пък започна успешно престоя си начело на Евертън - “карамелите” победиха Брентфорд с 4:1.