Черно море завърши редовната част от сезона в Първа лига с очакван успех. "Моряците" победиха с 2:0 вече изпадналия тим на Витоша (Бистрица), осигурявайки си седмата позиция в класирането.

Напълно според очакванията, варненци контролираха целия двубой, а победата можеше да е и доста по-убедителна.

Заради многото пропуски през първата част, двата тима бяха напът да се оттеглят на почивка при нулево равенство, но в последните секунди Четин Садула си отбеляза нелеп автогол.

Той не успя да реагира след центриране на варненци и от крака му топката влезе във вратата на собствения му тим.

Още с началото на второто полувреме Исмаил Иса реши мача с втори гол, а до края Черно море направи доста сериозни пропуски, но те не се оказаха фатални за изхода на мача.

И двата отбора попаднаха в плейофна Група "А", като ще се изправят един срещу друг още след седмица, отново във Варна.

В тази група са още отборите на Етър и Царско село, а заради солидната си преднина, вече е ясно, че Черно море ще завърши на първото място в групата.

Това ще даде шанс на "моряците" да стигнат до бараж за Лига Европа, докато отборът на Витоша още преди седмица загуби шансовете си за спасение и от следващия сезон ще играе във Втора лига.