ЦСКА 1948 е поредният четвъртфиналист в турнира за Купата на България. Новаците в родния елит се нуждаеха от 120 минути в осминафиналите срещу Ботев (Пловдив), но все пак продължиха напред благодарение на победен гол на преотстъпения от Лудогорец Димитър Митков в първото продължение, за да спечелят с 2:1.

Така тимът на Красимир Балъков за втори пореден сезон достига до четвъртфиналната фаза на надпреварата, докато пловдивчани отпадат рано в сравнение с миналата година, когато играха полуфинал. Новият треньор на Ботев Азрудин Валентич пък продължава да очаква първия си успех начело на тима.

Ботев атакуваше повече през първото полувреме, но противно на случващото се, ЦСКА 1948 поведе в резултата. Това се случи в 16-ата минута, когато Ивайло Чочев реализира отсъдена за нарушение на Марио Младеновски срещу Димитър Митков дузпа. Преди това Реда Рабей уцели гредата с шут с левия крак от дистанция, а след това отново той имаше няколко добри възможности, които не завършваха с гол.

И двамата треньори направиха по две смени още преди почивката.

Домакините все пак изравниха малко след началото на второто полувреме. Тогава новото им бразилско попълнение Маркиньос реализира в дебюта си с шут от дъгата на наказателното поле, попаднал точно в скобата на вратата - 1:1.

Гостите се активизираха след получения гол и на свой ред опитаха да стигнат до ново попадение, но в редовното време нямаше повече голове в нито една от двете врати и така се стигна до продължения.

В допълнителното време столичани успяха да нанесат удар и да поведат в стотната минута на двубоя, когато Димитър Митков засече от няколко метра с глава центриране от свободен удар и с първия си гол за клуба направи резултата 2:1. Пет минути преди края на второто продължение Атанас Илиев нахлу в наказателното поле между трима от ЦСКА 1948, но стреля покрай вратата. В последните минути “канарчетата” се втурнаха напред, но не успяха да изравнят.