Арда победи Ботев Враца с 3:2 в страхотен мач от 14-ия кръг на българския футболен шампионат.

Срещата предложи много емоции за зрителите в Кърджали, като те бяха в двете крайности за феновете на домакините. Арда поведе с 2:0 до началото на второто полувреме, допусна два гола за три минути и с човек по-малко стигна до победно попадение в самия край.

Това бе втори пореден много драматичен мач за отбора на Георги Чиликов след успеха с 3:2 над ЦСКА 1948 преди дни, който дойде със същия развой.

Победата качи кърджалийци на седмата позиция с актив от 17 точки, а огромната криза във Враца продължава, като тимът е 14-и с 11 точки и няма победа от 6 август.

В 33-ата минута домакините откриха резултата след точен удар на Спас Делев и асистенция на Иван Коконов.

Второто полувреме започна с бърз гол. Румен Руменов се възползва от грешка на противника и от границата на наказателното поле с прехвърлящ удар не остави шансове на Костов.

В 51-ата минута Матеус Касини бе съборен от Алекс Петков и съдията Радослав Гидженов отсъди дузпа. Дориан Бабунски бе точен и намали резултата.

Три минути по-късно Бабунски изравни, след като засече с глава центриране от фаул.

В 71-ата минута ситуацията за Арда се промени. Алекс Петков спря непозволено пробив на Матеус Касини и получи втори жълт картон и съответно червен. В последната минута на редовното време Георги Николов от гостите прати топката в гредата.

Домакините нанесоха своя удар във втората минута на добавеното време. Спас Делев свърши черната работа, а Тонислав Йорданов засече топката във вратата за 3:2.