ЦСКА 1948 и Славия завършиха наравно 1:1 в Бистрица в емоционален мач от последния есенен кръг на българския футболен шампионат.

"Белите" поведоха в резултата рано, но се наложи да играят 70 минути с човек по-малко заради директен червен картон на вратаря си Светослав Вуцов. Това принуди 45-годишният Георги Петков да изиграе първия си мач през сезона. Той се справяше добре, но допусна изравнителен гол в последната 90-та минута.

Така СЛавия изпусна да се изкачи в класирането и остава на петата позиция с 29 точки. ЦСКА 1948 в трети пореден мач не загуби в новия си дом и вече е десети с 19 точки.

Двубоят започна равностойно, но в 16-ата минута се стигна до попадение в полза на "белите". Мартин Сораков свали топката към Иван Минчев, който с плътен удар даде аванс за Славия.

Десет минути по-късно Венцислав Керчев върна слабо топката към Светослав Вуцов, който беше изпреварен от Георги Русев. Вратарят на гостите спъна Русев на границата на наказателното поле и главният съдия Волен Чинков му показа червен картон.

На мястото на Сораков влезе ветеранът Георги Петков, който записа първи мач през настоящия сезон.

В 32-ата минута Галин Иванов стреля неточно към вратата на гостите, докато пет минути след това Радослав Кирилов пропусна да реализира второ попадение във вратата на "червените", след като се откъсна срещу Даниел Наумов.

След почивката домакините опитаха да се доберат до изравняване, но Славия се бранеше стабилно.

Четвърт час преди края на редовното време попадение за ЦСКА 1948 беше отменено заради игра с ръка на Валентин Йосков.

В 82-ата минута удар на Ивайло Чочев от наказателното поле срещна страничната греда на вратата на гостите.

В 90-ата минута Стелиян Добрев изравни след изпълнение на корнер и неумела намеса на ветерана Петков.