Байер (Леверкузен) изнесе истинска футболна лекция на Борусия (Дортмунд) и го победи с 5:2 на "Сигнал Идуна Парк" в среща от 21-ия кръг на Бундеслигата.

След този успех "аспирините" имат 38 точки и остават на 3-ото място. Резултатът обаче имаше сериозно отражение върху битката за титлата, тъй като Байерн има 52 точки, с 9 пред Борусия (Дортмунд).

Голямата звезда на "жълто-черните" Ерлинг Холанд не игра днес, тъй като продължава да се възстановява от травмата, получена в мача с Хофенхайм.

Двата отбора се вкопчиха сякаш от първата минута в битка, но гостите удариха първи. Дан-Аксел Загаду направи грешка, а Мануел Аканджи си вкара автогол от последвалата атака. Дортмунд обаче даде перфектния отговор, изравнявайки чрез автогол на Джереми Фримпонг само пет минути по-късно. Защитникът на Леверкузен изпрати топката в собствената си мрежа, след като се опита да изчисти свободен удар на Марко Ройс.

Гостите изглеждаха спокойни и се придържаха към своя план, а в 20-ата минута откритието на годината в Бундеслигата Флориан Вирц завърши по клиничен начин контраатака и подаване на Карим Белараби. Пристигналият от Унион (Берлин) Роберт Андрич вкара за 3:1 след перфектно изпълнение на фаул. Махмуд Дауд изпусна Вирц, който се отскубна от защитата и трябваше да го свалят за фланелката.

Бранителят Джонатан Та направи 4:1 в 53-ата минута с отсечен удар от границата на наказателното поле. Фримпонг центрира от ъглов удар, топката мина по главите на няколко души, уж беше избутана към центъра, но оттам Джонатан Та я прати под гредата за 1:4. Фримпонг имаше огромна заслуга и за петото попадение във вратата на Грегор Кобел в 87-ата минута. При нова перфектна контраатака той овладя топката на дясното крило, тръгна напред на скорост, пусна успореден пас на Муса Диаби, който заби топката в земята, за да елиминира вратаря Кобел.

Влезлият като резерва Щефен Тигес върна едно попадение за домакините в добавеното време, но само за да оформи крайното 2:5.