Ботев Враца и Дунав завършиха наравно 0:0 в първа среща от групата на борещите се оцеляване в Първа лига, където още е тимът на Царско село.

Победителят в този триумфират ще запази мястото си в елита, а останалите два тима ще играят баражи със Септември София и Монтана от Втора лига.

Срещата не впечатли с качесто, като в началото двата тима подходиха плахо. В 11-ата минута русенци бяха близо до попадението, когато Юлиян Ненов намери Стефан Христов, но той стреля до гредата. Отговорът на Ботев бе положение пред Валери Домовчийски, но отново не се стигна до гол.

До края на полувремето двата отбора направиха няколко опасни центрирания, но нищо, което да ги доближи до гол.

Втората част отново започна плахо, като двата отбора се бяха захапали в центъра на терена и трудно достигаха до сериозни голови възможности.

В 65-ата минута Доминик Янков мина през защитата на гостите и стреля, но Благой Макенджиев без проблеми спаси. Ботев продължи е по-активен до края на мача, но Валери Домовчийски направи последния значим пропуск.