Локомотив (София) пропусна да стигне до втората си победа за сезона след завръщането си в елита. Дузпа в продължението спря столичните “железничари” при гостуването им на ЦСКА 1948 на стадион “Васил Левски”, завършило при резултат 1:1.

И двата отбора имаха по няколко опасности, но и двата гола паднаха в последната част на двубоя на националния стадион.

Бившият нападател на “Левски” Илия Димитров откри за гостите четвърт час преди изтичането на редовното време. Новото попълнение на “червено-черните” вкара първия гол в срещата след центриране на Александър Александров, което засече в глава и прати в мрежата на резервния вратар на ЦСКА 1948 Димитър Тодоров за 1:0.

“Червените” обаче се спасиха от загуба в 92-ата минута, когато съдията отсъди дузпа за игра с ръка на Марио Петков. Това се случи след консултация с ВАР, а Галин Иванов бе точен от 11 метра за 1:1.

След днешната точка Локо е на шесто място в класирането с победа, равенство и загуба след три мача и общо 4 точки.

ЦСКА 1948 пък е на единадесета позиция, като това бе първа точка за отбора от началото на сезона.