Кристиано Роналдо вкара на два път дузпи, а Ювентус вече е с 8 точки преднина на върха в Сери "А" след равенство 2:2 срещу Аталанта в Торино.

Гостите, които са приятната изненада през този сезон, контролираха нещата на терена в голяма част от мача, на два пъти повеждаха в резултата след голове на Дуван Запата и Руслан Малиновски.

Роналдо обаче изравняваше от бялата точка, като крайният резултат бе оформен в последната минута. Той вече има 28 гола в 28 мача от първенството.

Вторият в класирането Лацио по-рано изненадващо загуби с 1:2 от Сасуоло у дома и за пореден път показа, че не е готов да се бори за трофея.

Аталанта е отборът, който повдига веждите, тъй като вече има с поне 19 вкарани гола повече от всеки друг отбор в италианския елит. Тимът откри на "Ювентус Стейдиъм" в 16-ата минута след умно обръщане на Алехандро Гомес, който намери Запата за 1:0.

Игра с ръка на Мартен де Роон беше санкционирана от съдията в 55-ата минута и Роналдо реализира първата си дузпа в мача.

Аталанта отново поведе 10 минути преди края на редовното време, когато Малиновски реализира с удар по земя. В края Юве отново получи дузпа след игра с ръка - този път на Луис Муриел. Роналдо отново бе точен за крайното 2:2.