Френското крило Осман Дембеле е най-мразената фигура от феновете на Барселона в последните седмици, но той доказа, че все още има какво да даде на каталунския гранд.

Отборът на Шави Ернандес разгроми гостуващия на "Камп Ноу" Атлетик Билбао с 4:0 и така постигна най-убедителната си победа от началото на сезона. Барса в трети пореден мач спечели, отбелязвайки четири пъти.

ВИЖТЕ ГОЛОВЕТЕ НА "КАМП НОУ" >>>

Срещата се развиваше бавно и полувремето завърши с аванс от 1:0 след гол на Пиер-Емерик Обамеянг, но през втората част и по-конкретно влизането на Дембеле, нещата се промениха. Французинът вкара красиво попадение, а след това подаде за голове на други резерви в лицето на Люк Де Йонг и Мемфис Депай.

Така Барса записа десети пореден мач без загуба в Ла Лига и бавно, но сигурно се изкачва в класирането. Сега е на четвъртата позиция с 45 точки, само на една зад загубилия днес Бетис, който освен всичко е изиграл един мач повече. Билбао остава осми с 37 точки и сякаш мислеше твърде много за предстоящия полуфинал-реванш с Валенсия за Купата на Краля. Не създаде почти нищо в атака, въпреки че по традиция е "черната котка" за Барса в последно време. Треньорът на баските Марселиньо обаче записа 20-и пореден мач без победа срещу гранда в Ла Лига.

Резултатът на "Камп Ноу" откри Обамеянг в 37-ата минута, след като направи успешна добавка. Преди това удар с глава на Жерар Пике срещна гредата и това се превърна в перфектен пас за габонеца, който за първи път отбеляза в домакински мач на Барса след привличането му.

Осман Дембеле влезе в игра в 67-ата минута и веднага бе освиркан от феновете, но той ги смълча само шест минути по-късно с фамозно попадение от малък ъгъл.

Шоуто на Дембеле продължи и до последните минути, когато той направи две асистенции. Първо центрира към Люк Де Йонг за гол с глава от малък ъгъл, а след това намери с отро подаване и Мемфис Депай за крайното 4:0.

Припомняме, че Дембеле бива освиркан, тъй като отказа трансфер през януари, който щеше да облекчи финансовата ситуация за каталунците. Интерес към него имаше от отбора на Челси. Въпреки всичко Шави продължава да му дава шансове и ето че тази вечер той оползотвори един такъв.