Младежите на Англия и Франция изиграха най-вълнуващия двубой от Европейското първенство до 21-годишна възраст в Италия и Сан Марино до момента.

"Петлите" победиха с 2:1 след късен обрат, който започна в 89-та минута.

Преди това англичаните превъзхождаха съперника си, като направиха няколко значими пропуска през първото полувреме. Удариха и греда.

Франция обаче получи дузпа в 24-там инута след игра с ръка на Фил Фоудън. Тя обаче бе спасена от вратаря след удар на Муса Дембеле.

Французите взеха инициативата в началото на втората част, но Англия поведе в 54-та минута след невероятен индивидуален пробив на таланта от Манчестър Сити Фоудън - 1:0.

В 59-та минута гол на Райън Сесеньон за 2:0 бе отменен заради засада.

В 66-та минута Франция получи втора дузпа след нарушение на Хамза Чадури, който бе изгонен. Но и това изпълнение бе пропуснато, този път от Хусем Аоар, който стреля в гредата.

С човек повече французите натиснаха и все пак стигнаха до два късни гола. В 89-та минута Нанитамо Иконе финтира в наказателното поле и вкара за 1:1.

В последната пета минута на добавеното време трансферната цел на Манчестър Юнайтед - Аарън Уан Бисака, си отбелза нелеп автогол след центриране от корнер и отклонена топка.

Така Франция взе успеха в Група C и води заедно с отбор на Румъния, който по-рано през деня победи Хърватия с 4:1.