Германия обърна Гърция с 2:1 в последната си контрола преди Евро 2024, на което отива като домакин и един от фаворитите.

С оглед на играта днес, това не е особено надеждна ставка - Бундестима не приличаше на фаворит, като дори бе надигран в големи периоди от мача в Мюнхенгладбах.

Гостите поведоха в 33-ата минута, когато Йоргос Масурас довкара топката, несръчно отбита при лек удар от Мануел Нойер.

Вратарят на Байерн, превърнал се в символ на надеждност през годините, изпраща доста слаб сезон, а "венец" в него бе грешката, струвала на тима му място на финала в Шампионската лига, в реванша от полуфиналите срещу Реал.

Но Германия все пак победи - голове на Кай Хаверц (55) и Паскал Грос в 89-ата минута донесоха обрата.

Същото не можа обаче да стори Англия, която пък е големият фаворит на букмейкърите за титлата на европейското.

Тромаво и без особени футболни аргументи, англичаните загубиха конфузно с 0:1 от Исландия насред "Уембли", връщайки кошмарните за тях спомени от паметния осминафинал на Евро 2016, когато същото футболно джудже ги би с 2:1 и ги изхвърли от турнира.

Исландците вкараха в 12-ата минута чрез Торстейнсон, а до края английската селекция, пълна със звезди, така и не стигна до изравняване.

Румъния пък - три дни след 0:0 с България в Букурещ, затвърди впечатленията за немощ в атака. Съседите не успяха да бият Лихтенщайн, отново завършвайки нулево реми с една от най-слабите европейски футболни нации.