Челси и Славия (Прага) си спретнаха шоу в четвъртфиналния мач-реванш от турнира Лига Европа.

Лондончани бяха спечелили с 1:0 в Чехия, а на "Стамфорд Бридж" постигнаха нов успех, но далеч по-драматичен - 4:3. Хората на Маурисио Сари изиграха много силно първо полувреме, в което поведоха с 3:0 само за 17 минути.

Педро, автогол на Дели и Жиру белязаха фантастичния старт за Челси, но попадение на Томаш Сучек в 25-та минута върна частично интригата.

Педро вкара втория си гол в 27-та, за да я заличи отново, но чехите изиграха много силно второ полвуреме и вкараха на два пъти чрез Петър Шевчик, който се възползва от две асистенции на Сучек.

Арсенал е другият английски отбор, който се класира за полуфиналите след успех с 1:0 при гостуването на Наполи и общ резултат 3:0.

Александър Лаказет вкара единственото попадение за артилеристите в 36-та минута от пряк свободен удар и то отказа италианците от каквато и да е съпротива до края на мача.

За Наполи остава да се бори за второто си място в Серия "А", а Арсенал ще се подвизава на два фронта. Унай Емери е специалист в Лига Европа и може да спечели трофея за рекорден четвърти път.

През миналата година Арсенал отпадна именно на полуфинал от Атлетико (Мадрид).

Айнтрахт (Фракфурт) постигна драматична победа с 2:0 над Бенфика вкъщи и след общ резултат 4:4 се класира на полуфина. Двата гола на чужд терен от миналия мач се оказа ключови за германците.

Във Франкфурт те вкараха чрез Филип Костич (36') и Себастиан Рьоде (67').

Валенсия довърши работата си срещу Виляреал и постигна още една победа - 2:0 на "Местая". "Прилепите" се класират с общ резултат 5:1, а днес точни бяха Тони Лато (13') и Гонсало Гуедеш (54').