Непобедимият и правещ невероятен сезон тим на Байер (Леверкузен) може да достигне до историческата си първа титла на Германия още следващия уикенд.

Това стана факт, след като Байерн записа една от най-срамните си загуби в един ужасяващ за баварците сезон. Немският колос гостуваше на скромния дебютант в Бундеслигата Хайденхайм и водеше с 2:0 на полувремето, но в крайна сметка загуби с 2:3.

Хайденхайм е градче, чието цяло население се побира на "Алианц Арена" и пак биха останали 25 000 свободни места. Тим, с доста по-малък бюджет и с единствената амбиция да изиграе втори сезон в Бундеслигата, но и отбор, който направи исторически обрат срещу Байерн.

А нищо подобно не предвещаваше краят на пъровото полувреме, когато в добавеното време Серж Гнабри вкара за 2:0, след като малко преди това Хари Кейн бе открил резултата.

Но Байерн излезе доста надменно след почивката и бързо плати сериозна цена. В 50-ата минута Кевин Сеша изравни, а по-малко от 60 секунди по-късно чудото бе факт - гол на Клайндиенц и резултатът в Хайденхайм вече бе 2:2.

Истински шок за баварците, които така и не намериха своя ритъм до края на мача, а вдъхновените домакини дори стигнаха до пълния обрат, когато изведен на чудесна позиция, Клайндиенц вкара нов гол за 3:2.

Снимка: Getty images

Байерн бе в истински шок. Отиващият си Томас Тухел директно извади опитните играчи от терена, които не скриха гнева от случващото се, а всичко това идва само три дни преди първия четвъртфинали в Шампионска лига срещу Арсенал.

Това безспорно бе един най-шокиращите развои на мачове в новата история на Бундеслигата, а случилото се в Хайденхайм сякаш окончателно сложи край на всяко съмнение дали Германия ще има нов шампион.

По същото време непобедимият Леверкузен би Унион (Берлин) с 1:0 като гост и вече има 16 точки аванс при оставащи шест кръга.

Всичко това означава, че независимо от следващите резултати на Байерн, още следващата неделя Леверкузен ще има възможността с домакинска победа над Вердер (Бремен) да подпечата историческата си първа титла и да прекъсне 11-годишната хегемония на баварците.