Хари Кейн отбеляза своя мач №400 за Тотнъм с попадение при победа с 2:0 над Евертън на "Уайт Харт Лейн" в Лондон.

Срещата от десетия кръг бе много интересна и предложи не малко голови ситуации пред двете врати, като "карамелите" могат да съжаляват, че си тръгнаха с празни ръце.

Кейн вкара след час игра с точно изпълнена дузпа, която бе отсъдена за нарушение срещу самия него от съотборника му в английския национален отбор Джордан Пикфорд.

Вторият гол падна три минути преди края с много хубав удар на Пиер-Емерик Хойберг.

Като цяло Тотнъм имаше инициативата в мача, но най-добрите два шанса през първото полувреме бяха за Евертън. Големи пропуски направиха Демарай Грей и Амаду Онана.

Победата оставя Тотнъм на третото място с 23 точки, като разликата с лидера Арсенал остава една точка. Манчестър Сити е втори също с 23, но два пъти по-добра голова разлика от "шпорите".

Отборът на Франк Лампард записа втора поредна загуба след тази от Манчестър Юнайтед и е 14-и с 10 точки.