Новата суперзвезда на Манчестър Сити Ерлинг Холанд не се нуждаеше от много време, за да направи своя отпечатък в най-популярното футболно първенство.

Норвежкият нападател вкара двете попадения за "гражданите" при победата с 2:0 при гостуването на "Олимпийския стадион" в Лондон срещу Уест Хям в среща от първия кръг на английското първенство.

Холанд реализира дузпа, която сам си изработи в края на първото полувреме и вкара сам срещу вратаря в средата на второто.

Сити доминираше в хода на целия двубой и може да се каже, че до голяма степен скри топката за своя съперник. Така започва с победа и психологическо предимство спрямо големия конкурент за титлата Ливърпул, който ден по-рано не успя да победи Фулъм (2:2).

В 27-ата минута Кевин де Бройне вкара гол от лесна позиция, но той бе отменен заради засада на Илкай Гюндоган по-рано в атаката.

В 35-ата минута германският национал пусна хубав извеждащ пас към Холанд и той бутна топката покрай Томаш Фабиански преди да бъде съборен от вратаря. Дузпата беше отсъдена и норвежецът не сгреши с хладнокръвно изпълнение от бялата точка.

През втората част Сити продължи да владее инициативата и дочака втори гол в 65-ата минута. В тази ситуация Холанд показа фантастичната си скорост след пореден супер извеждащ пас от царя на асистенциите Кевин де Бройне. Синът на Алф-Инге Холанд, който между другото гледаше мача от трибуните, успя да реализира сам срещу Фабански за 2:0.