Челси победи Саутхемптън с 3:0 като гост и за пореден път доказа, че е реален претендент за титлата във Висшата лига.

"Сините" от Лондон доминираха в хода на целия мач, диригент за симфонията отново бе суперзвездата Еден Азар.

Белгийският халф вкара гол и даде асистенция, а домакините трудно се справяха с набезите на своя съперник. Победата е шеста за Челси и вдига отбора временно на върха в таблицата преди сблъсъка между Ливърпул и Манчестър Сити.

Лондончани продължават без загуба от началото на шампионата, а Азар продължава да е голмайстор №1.

Развоят можеше да е различен, ако в 26-а минута Дани Ингс от домакините не бе направил фрапантен пропуск от близо два метра пред гол линията.

Именно Азар откри резултата в 30-а минута след асистенция на Рос Баркли. Бившият играч на Евертън също изигра много силен мач.

В 57-а минута точно той се разписа за 2:0 след красив ножичен пас на Оливие Жиру.

Класиката бе оформена от Алваро Мората в продължението, а асистенцията бе на Азар.

Саутхемптън остава 16-и със скромен актив от 5 точки.