Ирландецът Шейн Лонг влезе в историята на Висшата лига, вкарвайки най-бързия гол.

Нападателят на Саутхемптън вкара след само 7 секунди игра при гостуването на Уотфорд.

Той тръгна на спринт от центъра и успя да блокира опита за изчистване на противников бранител.

С голяма доза шанс топката продължи в посока вратата, Лонг я догони и елегантно я копна във вратата.

В крайна сметка мачът завърши наравно 1:1 с изравнителен гол на Ъоутфорд в последната 90-та минута.

В друг мач игран по същото време, Тотнъм успя да постигне драматична победа у дома.

"Шпорите" спечелиха с 1:0 срещу Брайтън, като победното попадение дойде в 88-ата минута.

Това бе четвърти мач на новооткрития "Тотнъм Стейдиъм" и четвърта победа за тима, при това без допуснат гол.

Успехът бе изключително важен в заплетената битка за топ 4, а големият герой бе датчанинът Кристиан Ериксен.

Той вкара победния гол с прекрасно насочен удар от дистанция в края на мача, когато нещата сякаш отиваха към равенство.

"Шпорите" тотално контролираха мача и отправиха 29 удара, но почти всеки един от тях бе от далечна дистанция.

Сгъстената отбрана на Брайтън бе трудна за преодолява до намесата на спасителя Ериксен.

Този гол запази третата позиция на Тотнъм, с 3 точки пред Челси, 4 пред Арсенал и 6 пред Манчестър Юнайтед.