Байерн (Мюнхен) постигна трудна победа при гостуването си на Херта (Берлин) в откриването на 20-ия кръг в Бундеслигата - 1:0.

Единственото попадение за шампионите отбеляза Кингсли Коман в 21-ата минута, а десет минути по-рано Робърт Левандовски изпусна дузпа.

Хората на Ханзи Флик не изиграха най-силния си мач през сезона, но предвид сгъстената програма свършиха перфектна работа на традиционно негостоприемен стадион, макар и моментната форма на Херта да е много слаба.

С победата си Байерн дръпна с 10 точки на върха пред втория Лайпциг, който в събота гостува на закъсалия Шалке 04. Херта остава 15-и със 17 точки.

Срещата започна зрелищно и двата отбора пропуснаха голови възможности в ситуации сам срещу вратаря. Първо това направи Доди Лукебакио за домакините, а след това Лерой Сане за гостите. И в двата случая вратарите впечатлиха.

В десетата минута обаче дуелът между Лерой Сане и стража Руне Ярнщейн завърши в полза на първия. При извеждаща пас към него, норвежецът го събори и бе отсъдена дузпа. От бялата точка обаче Робърт Левандовски видя как ударът му е спасен от Ярщайн.

Последваха две комфортни спасявания на Мануел Нойер след удари на Кжищоф Пьонтек.

Така се стигна до 21-ата минута, когато Байерн вкара единствения гол в мача. Кингсли Коман се разписа. Той стреля от дистанция и се получи много коварен рикошет в защитник, който прехвърли вратаря. Малшанс за домакините. Малко след това Коман отново стреля, но този път норвежкият страж спаси.

През втората част Байерн имаше инициативата, но в 63-ата минута домакините вкараха топката във вратата при контраатака. За тяхно нещастие попадението бе отменено заради засада.

В крайна сметка Байерн задържа аванса си и постигна пета поредна победа в Бундеслигата.