Бразилия е на трети пореден финал на Олимпийски футболен турнир, след като спечели драматичен полуфинал срещу Мексико с дузпи - 4:1 при изпълненията от бялата точка, 0:0 след 120 минути футбол.

Мачът бе пълен с нервни моменти, единоборства, но и много опасни моменти за двата тима.

Немалко експерти очакваха това да е финалът на турнира, но сега Бразилия чака в мача за титлата победителя от Япония - Испания (по-късно днес).

В края на първото полувреме българският съдия Георги Кабаков даде дузпа за селесао, но я отмени след подсказване да иде да гледа монитора от стаичката за ВАР. Пловдивчанинът анулира решението си и това бе правилно.

В края бразилците имаха и греда, а мексиканците изпуснаха два златни шанса на контраатаки да решат нещата в редовното време.

Първата дузпа за златистите изпълни 38-годишният Дани Алвеш, който реализира, а Едуардо Агире изпусна в отговор. Габриел Мартинели вкара за Бразилия, а Хоан Васкес изпусна пак за Мексико.

Бруна Гимараеш и Рейниер също бяха точни за селесао - 4 от 4, а вкараната от Карлос Родригес дузпа за съперника остана единствена.

Алвеш бе понесен на ръце след края - капитан и лидер на отбора във вероятно последния му сезон от една славна кариера. Освен куп титли на клубно ниво, той има и Купа на Конфедерациите и Копа Америка с Бразилия, а сега е близо и до олимпийска титла.

Страната страдаше от травмата, че никога не е печелила този турнир, но през 2016-а на родна земя това се промени. Тогава селесао би Германия на финала пак с дузпи и е актуалният шампион.

Четири години по-рано в Лондон именно Мексико удари с 2:1 бразилците и ги разплака. Сега обаче дойде ред и на отмъщение срещу този съперник, което пък донесе трети пореден олимпийски финал на отбора с митичните златисти екипи.