Ботев (Враца) и Ботев (Пловдив) дадоха страхотен старт на втория кръг в шампионата, с вълнуващ мач с пет гола.

В него врачани победиха съименниците си от Пловдив с 3:2, оставяйки ги без точков актив на дъното в класирането.

Само преди по-малко от два месеца "канарчетата" завоюваха бронзовите медали от шампионата, достигнаха и до мечтаните европейски квоти, но началото на новия сезон за тях е кошмарно - с поражения от Хебър и Ботев (Враца).

А всичко това идва само дни преди много сериозния тест срещу кипърския АПОЕЛ, който се изправя срещу Ботев в сряда на стадиона "Васил Левски" в столицата.

Със сигурност "канарчетата" са в криза, а от това се възползва Ботев (Враца), който предвождан от колумбийската си звезда Браян Переа, успя да изкове драматичния успех.

Именно бившият играч на Лацио бе в неговата основа, като се отчете с два гола и решителна асистенция.

В едно скучно първо полувреме в жегата, именно Переа направи мача интересен, когато в 35-ата минута Жан-Пиер Да Силва се възползва от бавните действия на нидерландския бранител Яспер ван Хеертум. Да Силва му открадна топката, напредна и подаде към Переа, който прати топката във вратата за 1:0.

Само три минути по-късно катастрофата за гостите стана пълна, защото бившият ни национал Венцислав Христов центрира от корнер, а снажният Переа се извиси над всички, за да вкара втория си гол в мача.

Ботев (Пловдив) обаче показа характер, защото излезе преобразен в началото на втората част, а в основата на всичко бе влезлият като резерва дебютант Мартин Секулич, който пристигна в Коматево от второто ниво на хърватския футбол.

Но Секулич загатна за сериозни качества, защото само 9 минути след дебюта си в родния елит, той вече имаше два гола на сметката си, а резултатът във Враца бе равен.

Първо Секулич овладя на коляно страхотен пас на Току, а макар опитът му за прехвърлящ удар да не бе от най-успешните, с доза късмет топката попадна във вратата.

Малко по-късно Секулич се отчете с още по-красиво изпълнение, когато получи топката в наказателното поле и с гръб към вратата, но хърватинът не се поколеба да пробва удар с пета, който се превърна в гол.

Но вместо Ботев (Пловдив) да се възползва от психологическото предимство и да натисне, то домакините отнов заиграха по-добре.

Врачани имаха три претенции за игра с ръка в наказателното поле, като второто спокойно можеше да бъде отсъдено като дузпа, но съдията Георги Давидов замълча, а и не получи подсказване от ВАР за наказателен удар.

Домакините обаче продължиха да са по-активни, а решителният миг се оказа 84-ата минута, когато Браян Переа по отличен начин изведе младия талант Мирослав Маринов, който с перфектен удар донесе победата на своя роден Ботев (Враца).